Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » Статьи » Полезные советы » Всякая всячина

Кинути курити – цілком реально
Дві тисячі гривень - приблизно стільки грошей щороку витрачає пересічний черкащанин на цигарки. Якщо врахувати, що загалом в Україні близько 9 мільйонів активних курців, то сума набереться чималенька. Проте значно страшнішими є не фінансові витрати, а залежність людського організму від нікотину. 
 
Самі ж люди не завжди визнають, що вони вже залежні від цигарок, – каже інструктор Черкаського обласного Центру здоров’я Олександр Іванов. – Одна з ознак цього – це куріння через п’ять хвилин після пробудження. А от коли людині хочеться закурити вночі, то це свідчить, що рівень залежності вже досить високий.
 
Крім того, у медицині існує спеціальна формула, за якою кожен може вирахувати власний рівень залежності. Арифметика тут не складна – кількість цигарок, що викурюється за добу, слід помножити на 12. Якщо результат буде перевищувати показник 200, то це свідчить про сильну залежність.
 
Кинути курити – реально, але шлях цей не завжди легкий. Серед основних перешкод фахівці виділяють три аспекти. Передусім – це відсутність у свідомості курців власної мотивації, через яку б вони відмовились від цигарок, по-друге – нехтування інформацією про шкідливість куріння. Третя причина – залежність від нікотину. До речі, самотужки позбутися такої залежності вдається не всім. Так, 20-30% курців не можуть обійтися без належного лікування.
 
На сьогодні існує чимало способів відмови від цигарок. Одні з них потребують допомоги лікарів, інші можна втілити в життя самотужки. Але в усіх на першому місці стоїть сила волі.

– Я сам колись курив, – зізнається "Прес-Центру" Олександр Іванов. – Але потім вирішив – досить. Поклав перед собою пачку цигарок і сказав: хочеш померти раніше – бери й кури.

Відтоді Олександр Савелійович не взяв до рук жодної цигарки. Цей спосіб підійде кожному, хто вирішив кинути курити швидко і назавжди.
 
Серед інших варіантів лікарі рекомендують навпаки знищити всі запаси цигарок та сказати собі: "Я більше ніколи не буду курити". Як альтернативу цигаркам радять використовувати жуйки та цукерки. Про своє рішення не курити варто повідомити друзів, а ще краще – побитися з ними об заклад, що ви з цигарками "зав’язали" назавжди. У будь-якому разі головне протриматися перші дві-три доби.
 
Якщо ж вам такі швидкі темпи не підходять, то на допомогу прийде так звана програма повільних кроків. А це означає:
– курити лише цигарки з фільтром;
– відмовлятися від цигарки, якщо хтось нею частує;
– викурювати цигарку лише до половини;
– зберігати цигарки в іншій кімнаті, щоб при бажанні закурити по них доводилося йти;
– першу за день цигарку викурювати лише після сніданку;
– курити в незручному місці;
– намагатися не курити у святкові дні;
– запалювати цигарку лише через 5 хвилин після того, як захочеться курити. Згодом збільшити час на 10 хвилин.
 
Лікарю, допоможіть...
 
Якщо ж самотужки кинути курити все ж таки складно, варто скористатися допомогою лікарів. Виділяють психологічне та фізичне лікування. До першого різновиду належать психотерапія та гіпноз. Основне завдання психотерапії – підвести курця до стану "бажання кинути курити". Гіпноз же полягає в тому, що пацієнта вводять в стан глибокої релаксації та на рівні підсвідомості переконують в тому, що куріння шкідливе.
 
Варіантів фізичного лікування більше. Передусім це лікування замінниками сигаретного нікотину.

– Використовують спеціальні алкалоїди, внаслідок яких курець не отримує задоволення від сигарет, – пояснює Олександр Іванов.

У нагоді стануть і фізичні вправи, в результаті яких стабілізується контроль дихання та збільшується споживання кисню. Як не дивно, кинути курити можна ще й "сівши" на спеціальну дієту, яка сприяє виведенню з організму токсичних речовин. Серед інших можливих різновидів фізичного лікування – дихальні вправи, масаж та навіть акупунктура. Важливо, що ці методи можна поєднувати. Та передусім потрібно мати хоча б мінімальне бажання відмовитися від куріння.

 
КОМЕНТАР СПЕЦІАЛІСТА
 
Олександр Іванов, інструктор Черкаського обласного Центру здоров’я

- Я часто запитую у людей: чи вважають вони, що куріння корисне? Але ще й досі не зустрів жодної людини, що відповіла б "так".

Категория: Всякая всячина | Добавил: admin1 (22 Октября 2007) | Автор: Zolo-BASKETBOLIST E W
Просмотров: 1500 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 2.7/3
Всего комментариев: 1
1 alexprihodko   [Материал]
Я кинув після книги Алена Карра. Палив 10 років

Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявленияКаталог статей © 2020 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +