Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2011 » Сентябрь » 7 » Підсумки вступної кампанії-2011 на Черкащині.
00:40:23
Підсумки вступної кампанії-2011 на Черкащині.
«Законсервувати» хоча б на певний час умови вступу, формувати держзамовлення на місцевому рівні, не обмежувати терміни подання документів на платні форми навчання та обмежити можливості подання документів відразу за 15 напрямками – такі пропозиції ректорів черкаських ВИШів за результатами цьогорічної вступної кампанії. Підсумки вступної кампанії-2011 експерти освітньої сфери підводили під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

За словами завідуючої сектором вищої освіти та науки Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Ольги Фурман, загалом, цьогорічна вступна кампанія пройшла успішно - без скарг на  телефони «гарячої лінії» з боку  черкаських абітурієнтів та їх батьків – як на рівні обласного управління, так і на рівні Міносвіти.

- ВИШі Черкащини майже стовідсотково виконали держзамовлення, що, порівняно із минулорічним, зменшилось на 5% і становило 26,8% від ліцензованого обсягу, - зазначила Ольга Фурман. – Звичайно, у розрізі конкретних навчальних закладів різниця могла складати і до 30%. Лише  Уманський державний педагогічний університет отримав на 6% більше держзамовлення на рівень бакалавра,  у решті ж закладів держзамовлення цьогоріч було нижчим. Цьогоріч  було подано біля 20 тисяч заяв абітурієнтів – на 8 тисяч менше, ніж торік. Але ж і число потенційних вступників із 10,5 тисяч цьогоріч знизилось до 6 тисяч. Тому і  конкурс був більше «паперовим» – це був конкурс скорше заяв, аніж вступників.

- Загалом, через значне зменшення кількості потенційних вступників,  цьогорічна вступна кампанія була напруженою: якщо зазвичай Черкаси давали нам  до  2,5 тисяч потенційних абітурієнтів, цьогоріч їх було лише 700, - констатував ректор  Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега. - До нашого університету надійшло майже 3,5 тисячі заяв. Загалом, на всі форми навчання було зараховано 2468 осіб: на перший курс - 630 осіб, на третій курс (на скорочену форму навчання) - 586 осіб, на п’ятий курс – 1252 особи. Цьогорічний випуск ЧДТУ склав  2767 осіб – отже, ми отримали на 300 осіб менше студентів, ніж у нас навчалось. Найбільший попит цьогоріч, як і в останні роки загалом, серед абітурієнтів мали інженерні спеціальності – у галузі промислового будівництва, енерготехнологій,  автомобільного господарства, інформаційних технологій і систем, тощо. Звичайно, певна частина абітурієнтів обрала економічні напрямки – однак, держзамовлення за ними вкрай мале, відповідно – і конкурс високий.

- Мінімізувати шкоду від цьогорічної ситуації із малою кількістю абітурієнтів нам допомогла мережа наших філій по області,  що готують молодших спеціалістів: до університету ми прийняли значну кількість їх випускників, - констатувала ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. - На 1 курс ми прийняли 131 особу, на 2-3 курси – 430 осіб, на 5 - 470 осіб. Найбільшою популярністю серед абітурієнтів користувалися  всі економічні напрямки, особливо – маркетинг. Обирали також менеджмент у різних сферах (стабiльний попит – на  менеджмент у галузі охорони здоров’я), переклад, ландшафтний дизайн, ресторанну справу.

Яких удосконалень - за підсумками цьогорічної кампанії -  потребує існуюча система вступу до ВИШів, з точки зору експертів освітньої галузі?

- Передовсім, необхідне обмеження можливості подавати документи відразу за 15 напрямками, - переконана завідуюча сектором вищої освіти та науки Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Ольга Фурман. - Звичайно є діти з дуже високим розумовим потенціалом, здатні освоїти будь-яку спеціальність - але не в такій кількості: абітурієнти масово подавали документи за кардинально різними (і гуманітарні, і технічні) спеціальностями:, лише тому, аби потрапити на державну форму навчання. Тобто, дитина «випадкова» - без нахилу певної до спеціальності - зайняла  місце тієї, для кого ця  можливість омріяна.

Крім того, я переконана - формувати держзамовлення необхідно на місцевому рівні, з урахуванням того, скількох  фахівців бракує різним галузям нашої області. Це допоможе вирішити і проблему працевлаштування випускників, надання їм першого робочого місця.

- Держзамовлення, із врахуванням місцевої економічної ситуації, ситуації на ринку праці, має формувати саме Головне управління освіти і науки області, обласний центр зайнятості – намагаючись спрогнозувати попит на 5 років наперед, - погоджується ректор  Черкаського державного технологічного університету Юрій Лега. – Крім того,  необхідно зняти часові обмеження стосовно можливості вступу на контрактну форму навчання. Сьогодні   багато тих,  хто не вступив до київських ВИШів – чому вони позбавлені можливості принести документи до нас?

  Що має робити людина, яка не вступила, протягом цілого року? Адже роботи немає…

- Умови вступу необхідно «законсервувати» хоча б на деякий час, - переконана ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. – У численних нюансах щорічних змін зорієнтуватися відразу буває важко і досвідченим працівникам освітньої галузі - а що говорити про абітурієнтів та їх батьків?.. Людина може банально спізнитися на один день – а  це її доля. Я вважаю, що слід консервативно ставитись до моментів, де вирішується майбутнє людей.

Також, слід більш вимогливо ставитися до витрачання державних коштів на освіту: сьогодні кошти, які ми сплачуємо як податки, часто використовуються на підготовку людей, що завідомо не підуть працювати за спеціальністю і планують займатися іншою справою. Ще одна проблема - що сьогодні робити  випускникам, які не добрали балів для вступу? Які шляхи для них є? Де їм працювати? Держава повинна подбати про можливості для них - це ж не люди якогось іншого сорту…
Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 658 | Добавил: admin1 | Теги: ВИШі, абітурієнт, вступ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2018 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +