Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2011 » Сентябрь » 7 » Незабаром іномарки можуть стати недоступними для звичайних споживачів.
00:31:55
Незабаром іномарки можуть стати недоступними для звичайних споживачів.
Причина – у ймовірному зростанні ввізного мита на імпортні авто – на 34%, як того вимагає від уряду Асоціація українських автовиробників «Укравтопром», аргументуючи це необхідністю «підняття з колін» вітчизняного автовиробника. Наразі триває розслідування щодо імпорту іномарок, звинувачених у нанесенні фатальної шкоди вітчизняному автовиробництву. І незабаром ціна на іномарки може суттєво зрости – на 40% для кінцевого споживача. Якщо ціни піднімуться аж настільки – найбільш доступні імпортні авто стануть недосяжними для звичайного споживача – і придбати їх буде не завжди можливо навіть у кредит. Банкам доведеться переглянути доступність автокредитування, автосалонам іномарок – доцільність подальшої роботи, а ринку авто доведеться знову вибиратись із такої ж прірви, до якої уже потрапляв  під час фінансової кризи. Про стан черкаського ринку авто наразі та його перспективи йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

- Наразі черкаський авторинок розвивається дуже стабільно - і зростає, порівняно із минулими роками, - констатувала  засновник ТОВ «Колос Авто»  (офіційний дилер авто марок Mazda і Ford   в Черкаській області) Любов Воронова.  - Цьогоріч в Україні було продано 93811 авто, з них на Черкащині – 2379 (1459 – звичайних легкових та 138 – комерційних). За перше півріччя минулого року  в Україні продалося 93811 авто, із них на Черкащині  - 1719 авто. За весь 2009 рік в Україні продалося 162291 авто, на Черкащині – 4337. Отже, як бачимо, ринок поступово зростає і має високий пот енціал для подальшого підвищення продажу. Сьогодні авто переважно купують молоді родини та молоді підприємці, значна частина авто купується у кредит (через партнерські програми банків та автосалонів). Найзатребуванішими залишаються авто з об’ємом двигуна 1,4-1,6 літри. На жаль, підняття ціни – через підвищення ввізного мита - передовсім торкнеться саме цього популярного сегменту авто (В- та С-класу). Наразі Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів підготувала план дій, спрямованих на недопущення підняття податків, поборів на імпортні авто. Імпортер наших авто -  компанія «Віннер Імпортс Україна» - також підключився до спецрозслідування Мінекономіки, яке наразі проводиться стосовно імпорту авто. На мою думку, справедливим у цьому випадку було би звернення наших автовиробників до  держави стосовно надання їм пільг, а не спроби «випливати» за рахунок намагань «потопити» продаж імпортних авто.

- Те, що ми спостерігаємо – це звичайні спроби перерозподілу автомобільного ринку, - переконаний директор ПП «Мажар-2» (офіційний дилер авто марки Mitsubishi  в Черкаській області) Павло Острицький. – Я не вбачаю тут турботи про споживача – тільки про те, хто займе більшу частку автомобільного ринку.  Із 1997 року найбільший український виробник – Запорізький автомобілебудівний завод - мав величезні пільги від держави, у результаті ж маємо зняту із виробництва «Таврію», замінену китайською моделлю, яку він  сьогодні і збирає. Тобто, прогресу не  відбулося.  Якщо сьогодні буде збільшено ввізне мито – українські виробники отримають пільгові умови, але жодного стимулу покращувати якість авто у них не буде – через величезний відрив у цінах на вітчизняні та імпортні автомобілі. Крім того, що за умови підвищення цін на імпортні авто відразу на 40%, вітчизняні виробники навряд чи утримають ціни на існуючому рівні – дуже великою буде спокуса підняти їх на фон зростання цін на іномарки. У результаті, подорожчають і імпортні, і вітчизняні  авто.

Сьогодні ніхто не заганяє покупців до автосалонів силою – вони самі обирають, купувати «Таврію» чи «Mitsubishi». Зростання мита поставить споживача у жорсткі рамки: переплачувати значні кошти - чи обирати не те, що хотілось би придбати, а те, що доступне. Якщо говорити про наші авто - під підвищення цін потрапить половина модельного ряду, ціни не піднімуться лише на авто з об’ємом понад 2,2 літра. Левова ж частка продажу припадає саме на авто з об’ємом до 2 літрів. Сьогодні у черкаських автодилерів розпродано склади, забиті автомобілями під час  кризи,  практично в усіх дилерів наразі продаються авто цьогорічного випуску. До 20% проданих цьогоріч авто купувалося у кредит (на початок минулого року ця частка складала всього 5%). Тобто, люди прагнуть купувати авто, і ринок оживає. Внаслідок збільшення мита  він знову може «упасти», як під час настання фінансової кризи (у 2009 році продажі упали відразу на 78%) – і невідомо, коли зможе відновитися.

- Люди, що звертаються до нас за кредитами на авто,  часто купують його не суто для себе - для багатьох це пов’язано із бізнесом. Тому підвищення цін і неможливість придбати авто рикошетом ударить по малому і середньому бізнесу, - констатував керуючий регіональним відділенням «OTP Bank» в м. Черкаси Костянтин Саленко. – Автокредитування є одним із головних драйверів кредитування загалом: кредити на авто є одним із найзатребуваніших видів кредитів, наразі вони складають третину загального кредитного портфелю черкаського відділення «OTP Bank». Передовсім за автокредитами  звертаються люди, яким  не вистачає певної суми – і кредит дає їм можливість придбати саме конкретне обране авто. Розвиток авторинку стимулює банки проводити активніше кредитування: сьогодні умови автокредитів за лояльністю не лише стали «дорівнювати» докризовим - з’явились і нові лояльні програми. Однак, у випадку зростання цін на авто на 40% автокредити не будуть такими доступними: банк завжди повинен дбати про можливість повернення клієнтом суми позики.

- Існує надія, що підняти ввізне мито Україні перешкодять її обов’язки перед ВТО, підписані під час вступу до Всесвітньої організації торгівлі, - зазначив директор ТОВ «Мажар-Авто» (офіційний дилер авто марки Volkswagen в Черкаській області) Микола Мейта. – Як відомо, уряд подав до ВРУ законопроект про зниження мита на ввезення автомобілів з 7% до 6%. Крім того, в країні спостерігається євроінтеграційний настрій…
Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 761 | Добавил: admin1 | Теги: авто, авторинок | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2018 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +