Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2008 » Август » 8 » На Золотоніщині відбулося обласне свято першого снопа – зажинки
01:01:50
На Золотоніщині відбулося обласне свято першого снопа – зажинки
Учасники свята вдяглися в національні костюми, чоловіки заздалегідь виклепали коси, назубили серпи, підготували "юрки", якими жінки та дівчата в’яжуть снопи. А дівчата та молодиці в національному вбранні поклали на віз торбину із хлібом-сіллю, іншими наїдками, узвар у горнятах, зверху вкривши все білою скатертиною...
Зібравши все, що годиться мати для початку зажинків, зрештою рушили до житнього поля, розташованого ліворуч траси "Золотоноша–Чорнобай", по якій безперервним потоком рухалися великовантажні і легкові автомобілі, водії яких з цікавістю розглядали незвичну ходу.Микола Томенко, звертаючись до своїх земляків, підкреслив:
- Я радію, що торік ми відродили на Черкащині це свято зажинків і вже по інших районах та областях нас починають підтримувати. І це добре, адже ми не претендуємо на першість. Головне, щоб хліборобська праця належно шанувалася і оцінювалася в суспільстві.
Запрошений до виступу голова обласної ради Володимир Гресь привітав присутніх із обласним святом першого снопа – зажинками, відродженими торік у Золотоніському районі, аби належно пошанувати найпочеснішу в світі професію – хлібороба:
Далі узяв слово для освячення початку жнив благочинний Свято-Успенського собору отець Ярослав.
Ведучі ж, по завершенню благословення, запросили учасників свята розібрати коси та серпи і зробити перший зажинок та перший укіс. Чоловіки, на чолі з Володимиром Гресем, Миколою Томенком, Анатолієм Хостікоєвим, Анатолієм Кузьмінським взяли коси, жінки розібрали серпи і робота на полі закипіла.
За кілька хвилин поспіль комбайнер вручив господарю ниви вимолочене зерно нового врожаю, і той прийняв горнята із зерном та запросив усіх косарів і женців до столу, накритого білою скатертиною та виставленими узваром, пиріжками, іншою простою селянською їжею.
Запрошена на свято Наталія Сумська поставила посеред столу сніп-воєводу, а господар поруч – горщики-близнята із щойно зібраним зерном. Під жарти та приповідки розпочалося частування.
Свято зажинків завершилося українськими піснями, жартами та частуванням запашним короваєм, який вправні господарі, як запевняли, встигли спекти із борошна нового врожаю.
ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":
Цього року в області озимі зернові дозріли на 275 тисячах гектарів. Основними із зернових культур залишаються пшениця, ячмінь, жито, у півтора разу розширено площі посіву озимого ріпаку. Майже на 100 тисячах гектарів озимі вирощуються за новітніми технологіями. На 783 тис. га посіяно ярі культури. Згідно з прогнозами Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, у 2008 році валовий збір зерна досягне 2,2 млн тонн. За темпами росту та обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одного жителя Черкащина посідає перше місце з-поміж інших областей України.
Кабінет Міністрів України, який очолює Юлія Тимошенко, приділяє належну увагу розвитку аграрної галузі в цілому і зокрема організованому проведенню жнив. Уряд встановив економічно виправдану ціну для закупівель зерна в Державний резерв та Аграрний фонд України. Так, одна тонна зерна пшениці третього класу коштуватиме 1251 грн.
В області вчасно підготовлено до проведення жнив необхідну кількість комбайнів та іншої техніки, готові до зберігання хліба й елеватори.

Джерело: "Прес-Центр"

Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 1664 | Добавил: jackonzolo | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2019 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +