Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2008 » Март » 20 » Застарілість діагностично-лікувального обладнання негативно впливає на якість медичної допомоги
18:20:57
Застарілість діагностично-лікувального обладнання негативно впливає на якість медичної допомоги
КРУ Відсутність належної матеріально–технічної бази в лікувальних закладах, застарілість обладнання не сприяє ефективному виявленню та лікуванню злоякісних пухлин. До такого висновку дійшли аудитори КРУ у Черкаській області в ході дослідження ефективності використання коштів державного та місцевих бюджетів на забезпечення лікування онкологічних хворих за 2005-2007 роки.

На жаль, в досліджуваному періоді  зберігалась стійка тенденція щодо невеликої частки капітальних видатків в загальній сумі на забезпечення діяльності установ лікувальної мережі. Недостатнє фінансування капітальних видатків призводить до погіршення стану основних засобів, в тому числі діагностично-лікувального обладнання, що негативно впливає на якість надання медичної допомоги. Так, станом на початок 2008 року знос діагностично-лікувального обладнання у досліджених лікувальних закладах становив в середньому 64%. В Золотоніській ЦРЛ ця цифра сягає 98,9%, в Кам’янській ЦРЛ – 89,6%. Не набагато краща ситуація і в Черкаському обласному онкологічному центрі – знос обладнання на початок нинішнього року  становить майже 73%, зокрема в  радіологічному відділенні – 75%, в рентгенологічному відділенні – 89,5%.
 
В регіоні налічується велика кількість обладнання, знос якого знаходиться в межах 90-100%. Скажімо, із 476 одиниць обладнання Черкаського обласного онкодиспансера 73 одиниці (15%) мають знос більше 90%.
Недостатність фінансування призводить до того, що наявне обладнання не може повністю задовольнити потребу і, відповідно, використовується із величезним навантаженням. Особливо це стосується апаратів ультразвукової діагностики. Так,  завантаженість такої апаратури у Шполянській ЦРЛ становить в 2005 році 400%, в 2006 році – 414%, в 2007 році – 589%; аналогічно в Черкаському обласному онкодиспансері – 250-500%. Низькі можливості діагностичного обладнання спричиняє незручності для населення та не сприяє якості проведення обстежень.
 
Не краща ситуація і з мережею ендоскопічних кабінетів, особливо в районних медичних закладах. Так, більше 80% кабінетів обладнано лише 1 видом обладнання  (фіброгастроскопом). Значна частина наявного ендоскопічного обладнання є застарілим. В 2005-2007 роках лише 7 районних лікарень отримували нове ендоскопічне обладнання.
Не краща ситуація із забезпеченням населення області мамологічними кабінетами. У досліджуваному періоді в регіоні функціонувало 8 мамологічних кабінети, 4 з яких розташовані у Черкасах та проводили обстеження лише міського населення.
Звісно, за таких обставин, в районах області існує проблема із відповідним обстеженням населення. Скажімо, у Канівській ЦРЛ мамологічний кабінет суміщений із хірургічним, де прийом хворих ведеться лише 3 години на добу.

Поряд з недостатнім фінансуванням централізоване постачання медичного обладнання за рахунок коштів державного бюджету не завжди було максимально ефективним. Так, відповідно до наказу МОЗ у грудні 2005 року Черкаська область одержала гамма-терапевтичний середньодозовий апарат з плануючою системою „TERAGAM K-01” вартістю майже 2,5 млн.грн. Через те, що постачання цього обладнання заздалегідь заплановано не було, підготовчі роботи по його встановленню було розпочато вже після отримання апарату. В березні 2006 року розпочато ремонтні роботи, а в червні представниками виробника апарату проведено І етап монтажу обладнання. Однак  в червні-серпні 2006 року будівельні роботи не проводились внаслідок відсутності фінансування. В результаті перші сеанси променевої терапії за допомогою нового апарату було проведено лише через рік після його одержання. До речі, саме застосування нового обладнання значно покращує якість лікування та зменшує негативні наслідки опромінення для пацієнтів. Крім того, це дало змогу організувати роботу променевого відділення онкодиспансеру без вихідних, що сприяло більш рівномірному завантаженню на обладнання. 
 
В грудні 2005 року обласним онкодиспансером отримано пересувний діагностично-лікувальний комплекс (ПДЛК) на базі автомобіля ЗІЛ-5301 вартістю 700 тис.грн. Слід зазначити, що в переліку необхідного обладнання на 2005 рік цей комплекс був відсутній. Адже установа на той час вже мала пересувний мамограф, за допомогою якого забезпечувався виїзд фахівців онкодиспансеру до інших населених пунктів регіону. Тож, медичне обладнання з отриманого ПДЛК використовувалось під час виїздів пересувного мамографа, а в інший час – в стаціонарних відділеннях онкодиспансеру. Інші сладові ПДЛК (авомобіль та його оснащення) практично не використовувались – за 2005-2007 роки на автомобілі здійснено лише 1 виїзд. Аналогічна ситуація склалась з використанням такого ж комплексу, отриманого в березні 2006 року Черкаською обласною лікарнею. Отже, внаслідок вищезазначених недоліків в централізованому постачанні більше 465 тис.грн. коштів державного бюджету використано неефективно.

Аудитори підтвердили, що недостатній рівень фінансування капітальних видатків негативно впливає на стан приміщень медичних закладів. Наприклад, потреба в проведенні капітальних ремонтів в Уманській міській лікарні щороку становила 600-800 тис. грн., однак протягом 2005-2007 років на фінансування цих заходів не потрачено ні копійки. Натомість кошти місцевого бюджету, що спрямовувались на закупівлю матеріальних цінностей, не завжди використовувались ефективно.  Про це свідчать факти закупівлі меблів, бензину, автомобіля для онкологічного диспансеру, які були проведені з порушенням тендерних процедур.
 
                                                                                  Прес-служба КРУ у Черкаській області
Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 1108 | Добавил: admin1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2020 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +