Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2007 » Сентябрь » 12 » Інформація КРУ
23:55:39
Інформація КРУ
Кошти для забезпечення шкіл-інтернатів спецобладнанням можна було використати ефективніше.

          Діти з вадами фізичного та інтелектуального розвитку повинні мати рівні умови для розвитку своїх здібностей, як і їх здорові однолітки. Одним із підтверджень того, що держава дбає про таких дітей стало надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення спеціальним обладнанням навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку. Не стала винятком і Черкащина, яка у жовтні-грудні 2006 року на вищевказані цілі отримала з державної казни  2735,7 тис.грн. Наскільки ефективно були використані ці гроші нещодавно перевіряли спеціалісти контрольно-ревізійного управління у Черкаській області. На жаль, результати ревізії – невтішні: виявлені порушення, пов′язані з придбанням та використанням вищеназваного обладнання..

         Так, на підставі проведеного Міністерством освіти і науки України тендеру,  Головне управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації  уклало договір на постачання спеціального обладнання  з АТЗТ «КВАЗАР – МІКРО ТЕХНО». Проте  дивує, що вартість закупленої продукції по 16 (із 19) найменуваннях більша, ніж ціни на аналогічну продукцію у Черкаській області. Наприклад, лото предметне „Моя домівка”, „Хто де живе?”, роздрібна ціна якого у  книжкових магазинах м.Черкаси  становила 6,5 грн. за комплект, фактично поставлено по ціні 17,6 грн., або в 2,5 рази більше. Таким чином, придбання друкованої продукції за цінами, що діють у Черкаській області, дало б змогу заощадити 1,65 тис. грн.  За даними науково-виробничого центру „Дидакта” м.Київ, продукцію якого рекомендовано МОН для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2006/2007 навчальному році, вартість об’ємної моделі „Торс людини” висотою не менше 60 см на замовлення становить 0,6 тис.грн., в той час як обласним управлінням освіти, відповідно до ціни, зазначеної у кошторисах, оплачено 3,1 тис. грн., або у 5 разів більше. Тож, за підрахунками ревізорів, придбання вказаної продукції за ціною 0,6 тис.грн. лише на обладнанні, поставленому у Черкаську область, дало б змогу заощадити 17,8 тис. грн.

          Впадають в око і окремі розбіжності між фактично придбаним обладнанням та обладнанням, визначеним у Базовому переліку корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання, що затверджений наказом МОН. Зокрема, мають місце факти придбання обладнання, яке не передбачене Базовим переліком, на що використано майже 10 тис.грн. Так, у складі обладнання логопедичних кабінетів, яке надійшло до 5 навчальних закладів  та кабінетів індивідуальної слухомовної роботи, що надійшли до 2 навчальних закладів, з незрозумілих причин, придбано шпателі на загальну суму 3,9 тис.грн.

          Крім того, встановлено, що для 3 навчальних закладів для розумово відсталих дітей (Чигиринська, Михайлівська та Вільшанська ЗОШ) та Черкаської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступеня для дітей з порушенням опорно-рухового апарату придбано „Іонізатор та очищувач повітря” вартістю по 1,34 тис.грн.кожен, що Базовим переліком для відповідної категорії навчальних закладів не передбачалося, на що використано 6,7 тис.грн. Разом з тим, закупівля цього обладнання для кабінету психологічної реабілітації для іншої категорії навчальних закладів (Корсунь-Шевченківської та Черкаської загальноосвітніх шкіл-інтернатів для дітей зі зниженим слухом та Шполянської школи-інтернату інтенсивної педагогічної корекції) передбачена у складі медичних кабінетів, але цими установами іонізатор не придбано. А от  у складі кабінету лікувальної фізичної культури 5-ти навчальних закладів (Чигиринської, Михайлівської, Вільшанської, Шполянської та Черкаської санаторної ЗОШ) придбані тренажери для витягування та виправлення постави, на що спрямовано 10,65 тис.грн., тоді як даний тренажер за Базовим переліком передбачений для навчальних закладів іншого профілю. Натомість, для вищезгаданих 5-ти навчальних закладів Базовим переліком передбачалось придбання фізіотерапевтичного обладнання або греблетренажерів, однак нічого з переліку закуплено не було.
 
      Не приділили уваги в Головному управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації перевірці фактичного виконання робіт по встановленню та введенню в експлуатацію складових спеціального обладнання. Так, не зважаючи на  відсутність актів перевірок та актів введення в експлуатацію по 2 закладах (Черкаській санаторній ЗОШ та Черкаській ЗОШ) та виконання не у повному обсязі робіт по введенню в експлуатацію обладнання у 5, платіжним дорученням здійснено остаточні розрахунки з постачальником АТЗТ „КВАЗАР – МІКРО ТЕХНО” на 1367,25 тис.грн, що спричинило незаконні видатки у відповідній сумі. І тільки  під час ревізії постачальником таки  виконано роботи по встановленню та введенню в експлуатацію складових спеціального обладнання.

      Дивує і те, що навіть уже придбане необхідне обладнання у більшості навчальних закладів просто не використовується. Так, у Вільшанській ЗОШ, крім логопедичного класу вартістю понад 40 тис.грн., інше спецобладнання вартістю 246,5 тис.грн. не використовується. Комп’ютерний клас тут установлено, проте він не працює у зв’язку з відсутністю фахівця. У Михайлівській ЗОШ внаслідок відсутності належних приміщень для розташування спецобладнання загальною вартістю 287 тис.грн., використовується лише велотренажер, гімнастична стінка та бігова доріжка вартістю понад 6 тис. грн.
 
      Спеціалістами КРУ у Черкаській області направлено вимоги щодо усунення та недопущення у роботі порушень, виявлених ревізією. 
                                                                        
                                                                          Прес-служба КРУ у Черкаській області
Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 1131 | Добавил: admin1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 malish2   [Материал]
к новостям такого рода народ я думаю привык. cool

Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2020 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +