Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2007 » Июль » 4 » Шторм
12:16:10
Шторм
Такого грізного явища не можуть пригадати навіть старожили. Були буревії, були шквали з градом, але щоб від цього в повітрі літали дахи, тварини, вирвані з корінням дерева – такого ще не було. Увечері 26 червня штормові пориви вітру сягали 30 м/с!
За визначенням фахівців гідрометеоцентру, стихія, яка пронеслася Черкащиною, кваліфікувалася як шторм. Хоча на знімку, зробленому прямо з балкона однієї зі смілянських багатоповерхівок, ця свинцева хмара більше нагадує смерч або торнадо, які притаманні країнам зі спекотним, пустельним кліматом. Чи, можливо, ми теж стаємо однією з цих країн внаслідок техногенних і природних катаклізмів останнього часу?
Наслідки стихії...
За повідомленням прес-служби МНС України в області, внаслідок стихії без електрики залишився 91 населений пункт. Було повалено багато дерев, і це спричинило перекриття руху транспорту на основних напрямках автомобільного сполучення. Обірвано дроти ліній електромереж, відключено електропостачання на залізниці, що призвело до затримки руху потягів, пошкоджено лінії зв’язку, відключено сільські АТС.

Постраждали практично всі райони області, але найбільших збитків зазнали Городищенський, Звенигородський, Маньківський, Смілянський, Черкаський та Чорнобаївський райони.

Так, у Смілянському районі 12 населених пунктів залишилися без світла, ще два – без зв’язку. Дісталося і самій Смілі. На території міста постраждало понад 90 житлових приватних і 6 адміністративних будинків, повалено 130 дерев, 50 вулиць залишились без світла.

Постраждало шість навчальних закладів. Місцями була вирвана бляха з покриття Покровського собору.

Центральний міський парк – улюблене місце відпочинку смілян – нагадував місце після потужного артобстрілу. Могутні дерева валялися, вирвані з корінням або розколоті навпіл.

Районна лікарня, розташована неподалік центру міста, теж зазнала величезних ушкоджень. З південного боку головного терапевтичного корпусу майже не залишилось вікон, а деякі з них були вирвані разом з рамами. Лише за попередніми підрахунками завдана лікарні шкода оцінена експертами на суму близько 200 тисяч гривень.

Але те, що пережили жителі сіл, які прийняли на себе головний удар цієї стихії, взагалі не йде ні в яке порівняння. Водії та пасажири, що їхали вранці у середу зі Сміли в напрямку Городища, жахалися від страхіття, яке залишила після себе ця стихія. У багатьох будинках були зірвані дахи, чимало споруд взагалі зруйновано, а про городи годі й говорити. Сильно постраждали школи. У Костянтинівці і Залевках зірвало дахи й вибило вікна.
...та її уроки
Вже вранці оперативні штаби з ліквідації наслідків стихії визначили першочергові заходи щодо подолання наслідків стихії. Була відзначена чітка робота комунальних служб. Разом з тим стихійне лихо поставило низку питань, які вимагають від керівників зробити правильні висновки, якщо подібні явища – борони Боже! – повторяться в майбутньому.

По-перше, подекуди села залишились без міліцейської охорони, чим не забарилися скористатися крадії. У Костянтинівці – це село розташоване в самому передмісті Сміли – під шум шаленого вітру вони, не побоявшись електроструму, поцупили зірвані дроти. Бідою скористалися й ринкові ділки, відразу ж піднявши ціни на першочергові будівельні матеріали для ремонту до захмарних висот. Тоді як в держрезерві цих матеріалів зберігалося обмаль.

По-друге, ліквідація наслідків стихії вимагає скоординованої дії влади, комунальників, підприємців.

– Станом на вівторок, 3 липня, в області 9 сіл залишалися частково знеструмленими, – повідомила "Прес-Центрові" прес-секретар ВАТ "Черкасиобленерго" Валентина Гоїк. – І це незважаючи на те, що наші бригади працювали у свята і вихідні. Дуже багато повалених дерев; наших аварійних запасів запчастин та витратних матеріалів не вистачає. Але головне – бракує підтримки з боку місцевої влади, керівників КСП.

Ще один урок полягає в прогнозуванні подібних явищ. Штормові попередження орієнтували служби і людей лише на ранок середи, тоді як стихія вдарила у вівторок увечері.

Нарешті, природа ще раз підтвердила необхідність дбайливіше слідкувати за насадженнями в охоронних зонах ліній електропередач, а також вчасно зрізати старі дерева і гілки.

Спеціальні комісії мають дати об’єктивну оцінку для того, щоб всі постраждалі отримали матеріальну компенсацію. А поки що місцевим радам дали вказівку задіяти всі можливі ресурси, в тому числі кошти, передбачені на інші витрати, для надання адресної допомоги людям, які зазнали втрат. Для цього мобілізуються внутрішні матеріальні ресурси міст і районів.

Голова Смілянської райдержадміністрації Мар’яна Герасименко запевнила, що буде наполягати на тому, щоб допомога надійшла як з обласного бюджету, так і з резервних фондів Кабміну.

Завдані збитки ще підраховуються. Щодня вранці і ввечері збираються оперативні штаби, які підсумовують результати ліквідації наслідків стихійного лиха. А поки що люди повертаються до звичайного життя. Зносять на купи бите скло, поламані віконні рами, розкидані шматки шиферу, повалені дерева. Але відтепер жителі районів, що постраждали, із занепокоєнням вдивляються в хмари, які пропливають над ними. Що несуть вони у собі: спасенний рясний дощ чи нове лихо?..

Джерело: "Прес-Центр"

Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 1274 | Добавил: jackonzolo | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2021 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +