Информационный сайт г.ЗолотоношиПомощь Опросы Почта Карта Погода Фото Новости Знакомства Онлайн игры Объявления Правила Форум


Логин:
Пароль:
Главная » 2007 » Май » 31 » Куди поділося зерно з ДП "Златодар"?
10:15:58
Куди поділося зерно з ДП "Златодар"?
Зауважимо зразу, що мова піде про Золотоніський комбінат хлібопродуктів, який входить до системи такої поважної структури як Держкомрезерв і на якому ось уже чотири роки директорує екс-губернатор Черкащини Володимир Лук'янець. Як стверджує його попередник на цій посаді, нині пенсіонер М. С. Різник, в останні роки "Златодар" перетворився на таку собі "чорну діру", через яку невідомо куди зникають тисячі тонн добірного зерна пшениці.

"Мої колишні колеги зі "Златодару" постійно постачають мені інформацію про ті дива, які там відбуваються. До мене вони йдуть зі своєю стурбованістю тому, що звернутися їм більше нікуди, — у керівника "Златодару" від Черкас до Києва, надійний "дах" від будь-яких негараздів. Тим більше, що неофіційним "адвокатом" у нього є один із колишніх народних депутатів, знаний черкаський "агробарон". Усі спроби пробити цю глуху стіну успіхом поки що не увінчалися. На всі наші сигнали — суцільні відписки з усіх інстанцій, куди ми тільки звертались. А зерно тим часом продовжує зникати у все більших обсягах, борги підприємства зростають і воно ось-ось стане банкрутом. Під загрозою безробіття опиняться 500 людей. Хіба це не абсурд — у хлібній Україні банкрутує комбінат хлібопродуктів?!

І нікого, окрім нас, ветеранів і нинішніх працівників "Златодару", це абсолютно не хвилює. Отож мимоволі напрошується висновок, що таку ситуацію створено штучно з метою прибрати до рук за безцінь такий ласий шматок. На сьогодні кредиторська заборгованість підприємства сягнула за 17 млн. грн., а збитки зросли до 6 млн. грн. Скільки пам'ятаю — такого не було, комбінат завжди працював прибутково і мав стабільно високі виробничо-економічні показники.

В черговий раз люди, небайдужі до долі рідного колективу, забили на сполох, коли на "Златодарі" залишилось всього 19 тис. тонн зерна пшениці із 42 тис. тонн за звітністю. Якщо до різниці у цих цифрах, а це 21 тис. тонн, доплюсувати махінацію з безтоварною закладкою зерна, що мала місце ще восени 2005 року, то загальна кількість вкраденого продовольчого зерна становитиме майже 31 тис. тонн. Це рівно стільки, скільки споживають Черкаси впродовж року.

До речі, Управління Служби безпеки в Черкаській області за останнім із згаданих фактів у червні 2006 року порушило кримінальну справу за №389. Але ось уже рік "чекісти" ніяк не можуть докопатися, до чиїх кишень потрапили більше 3,5 млн. грн. державних коштів. Не було дано належної правової оцінки також факту самовільного відвантаження у 2005 році пшениці у кількості 1753 тонн. Перевіряльники з Держкомрезерву вдовольнилися тим, що пізніше пан Лук'янець із "подільниками" поновили самовільно відчужене з державного резерву зерно. Виходить, що для них і відомчі інструкції, і поняття державної дисципліни — нічого не значать.

Недавно у Золотоноші з'явилися два нові будівельні об'єкти — ресторан на два поверхи і готель, під який переобладнується колишній гуртожиток заводу ім. Лепсе. Замовником на обох виступає одна й та ж людина — В. Криворучко, начальник відділу збуту "Златодару". І в жодної правоохоронної установи не виникло цілком слушне запитання — де взяв кількамільйонні кошти на ці проекти посадовець зі скромною зарплатнею? Хоча те, якими темпами зводиться згаданий ресторан, добре видно з вікон місцевої прокуратури. А поки стражі закону роблять вигляд, що нічого не бачать, вся Золотоноша аж гуде — там відмиваються мільйони, вкрадені на "Златодарі".

Ось уже майже півроку як пан Лук'янець перебуває на лікарняному, проте як і раніше, в директорському кабінеті навіть у робочий час, на очах у людей влаштовуються гучні пиятики, в яких нерідко беруть участь "почесні гості" не лише із Золотоноші, а й з Черкас, а то і Києва. Були помічені в тому тісному товаристві і деякі керівники правоохоронних органів. І все це — за кошти підприємства! Недарма ж загальна сума так званих "представницьких витрат" за 2006 і за січень-лютий 2007 року становить 91 тис. 930 грн. І знову "грізні перевіряльники" за чисту монету прийняли пояснення, що така величезна сума витрачена на святкування урочистих подій і придбання подарунків для працівників комбінату. Нагадаю, що такі "щедроти" творяться на збитковому державному підприємстві.

Я добре усвідомлюю, що домогтися правди і справедливості там, де панує кругова порука і дольовий розподіл злочинного "общака" — неможливо. Але хочу, щоб через "Информационный сервер города Золотоноши" про всі ці неподобства знало якомога більше людей. Великі сподівання покладав я раніше на губернатора О. Черевка, думав, що він, дбаючи про державні інтереси, рішуче покладе край безсоромному шахрайству на "Златодарі". Та, на жаль, всі мої звернення до нього залишилися "гласом волаючого у пустелі". Таки правда, що "ворон ворону ока не виклює".

источник: М. С. Різник

Категория: Новости Золотоноши и Черкащины | Просмотров: 2236 | Добавил: admin1 | Рейтинг: 4.7/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:Главная Главная
Помощь Помощь
RSS RSS лента
Почта Почта Золотоноши
Карта Знакомства в Золотоноше
Карта Карта Золотоноши
Погода Погода в Золотоноше
Контакты Контакты
Форум Форум Золотоноши
Новости Новости Золотоноши
Опросы Опросы Золотоношцев
Онлайн игры Онлайн игры
Фото Фотографии Золотоноши
Объявления Объявления Золотоноши
Правила Правила подачи объявлений
Подписка на рассылку Подписка на новые объявления© 2020 | Хостинг от uCoz
Стрелка
Чтобы увеличить шрифт(масштаб страницы), нажмите: Ctrl +